wtorek, 13 listopada 2012

Subtelna różnica między inspirowaniem się, a kopiowaniem...


Postać fakestop jest Wam wszystkim na pewno dobrze znana. Była szefowa czatu FS, top-cheater oraz częsta bohaterka postów Gossipera. Dzisiaj znowu nasz wpis będzie kręcił się wokół niej. Fakestop lubi tworzyć dość niekonwencjonalne stylizacje oraz wyznaczać trendy na Fashionstyle.

Chcemy skupić się jednak na nieodłącznym dla FS zjawisku - kopiowaniu. Słyszeliście może o niejakiej Meach? Login z pewnością obił się Wam o uszy. Od dziś będzie się kojarzył Wam z jednym - kopią.


Pragniemy uściślić, że prezentowane przykłady najlepiej oglądać po kliknięciu w nie (w wersji powiększonej). Stylizacja o większym rozmiarze należy do Fake, ta mniejsza - do Meach.

Powyższe przykłady prezentują ewidentny brak poczucia przyzwoitości ze strony Meach. Pierwsza stylizacja jest żywcem skopiowana, w drugiej i trzeciej postarała się chociaż zmienić co nieco dodatki. Wciąż jednak baza jest ta sama i nie ma możliwości, żeby takie "inspiracje" nie przekraczały granicy. 


Żeby nie było, że jesteśmy wstrętni i potworni, przyznajemy Meach, że zaczęła bardziej uważać na to, co robi i z czasem postanowiła kraść jedynie główne idee stylizacji. Ważne jest, by podkreślić, że jej wersje zestawów pojawiały się w bardzo krótkich odstępach czasu od opublikowania stylizacji przez Fakestop.

Warto zwrócić uwagę, że nie tylko my zareagowaliśmy na takie zachowania tej użytkowniczki:

 
(komentarz pod zestawem z czarną, prześwitującą koszulą)

 Czy naprawdę kreatywność to tak obce słowo niektórym użytkownikom Fashionstyle? Gossiper nie lubi takiego zachowania i pragnie je tępić, jak tylko najlepiej potrafi. 

Postanowiliśmy okazać odrobinę dobroci i poprosiliśmy Meach o komentarz w tej sprawie. Wysłaliśmy jej prywatną wiadomość z prośbą o skomentowanie plotki, że kopiuje zestawy fakestop.


Skoro Meach tak totalnie nie obchodziła ta sytuacja, to dlaczego niemal równocześnie z wysłaniem tej wiadomości, dodała do albumu zestaw podpisany "FAKE, WAL SIĘ"? 


 Choć może to nieprawdopodobne, ten dowód jest w 100% prawdziwy i w dalszym ciągu można go podziwiać na profilu Meach (choć przeczuwamy, że już wkrótce stamtąd zniknie..)

Jak tą sprawę skomentowała fakestop? Wystarczy poczytać komentarze pod wspomnianą stylizacją Meach.Wydaje nam się, że to wszystko mówi samo za siebie. Dowiedzieliśmy się, że Meach przeprosiła fakestop w prywatnych wiadomościach, w związku z czym pozostawiamy tą całą historię jako przestrogę dla każdego, kto zapragnie skopiować cudze pomysły.

A Wy? Co sądzicie o tej sytuacji? Po czyjej stronie jest racja? Zachęcamy do wypowiadania się w komentarzach.

Pamiętajcie, Gossiper widzi wszystko!

24 komentarze:

 1. tak myślałam ze Gossiper od razu zawita z dobrym artykułem. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie chcemy już na wstępie Was zawodzić (;

   Usuń
  2. i prawidłowo. Naprawdę super artykuł:>
   Casable.

   Usuń
 2. Moim zdaniem oczywiście Fake ma racje, nie powinno się kopiować kogoś stylizacji:) Meach nie skopiowała jednej, ale wiele, zapewne nie tylko to co pokazaliście na obrazkach, bo to tylko przykłady:P Na prawdę bardzo dobry artykuł :>

  OdpowiedzUsuń
 3. Byłam na czacie, kiedy zaczęła się afera z pierwsza stylizacja, ale nie myslalm, ze dojdzie do to tego stopnia, ze az zawita na gossiperze ;) Ale ciesze sie, ze wrociliscie. Chetnie czytam plotki ^^
  bas

  OdpowiedzUsuń
 4. Super artykuł .

  OdpowiedzUsuń
 5. Meach źle zrobiła to fakt. Ale po co ta "afera" ? Rozumiem, Fake może się nie podobać, że ktoś ją kopiuje, ale mogły to załatwić między sobą. A zresztą, ja bym się cieszyła, że ktoś chce mnie kopiować. :))

  OdpowiedzUsuń
 6. Zgodzę się z wypowiedziami powyżej. Ten blog to był super pomysł i świetnie, że znowu jest. ;) Pierwszy artykuł nie zawiódł, czekam z niecierpliwością na kolejne. :3

  OdpowiedzUsuń
 7. No, cieszę się, że blog znowu "aktywowany". Ciekawa notka, czekam na kolejne ;3
  Pettero

  OdpowiedzUsuń
 8. nie tylko Meach (choć ona w szczeeególności) kopiuje stylizacje Fake.

  OdpowiedzUsuń
 9. aha. interesujące, doprawdy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. nie ma to jak negatywny komentarz od niepodpisanego anonimka -,-'

   Usuń
  2. Od anonimka, który nawet nie musi się podpisywać, by wszyscy wiedzieli kim jest. (:

   Usuń
 10. ` Tak to jest jak się nie ma pomysłu na siebie. ;)

  Rozbawił mnie komentarz Gossipera "[...] jeszcze nie wiedzą, ale na pewno wkrótce to się zmieni". Strasznie wkręceni jesteście w tę grę. :p

  OdpowiedzUsuń
 11. Ploteczki ,skandale i różne popierdółki ^_^ Czyli to co lubię :D Obserwujcie wszystko *.*

  OdpowiedzUsuń
 12. Moim zdaniem rzeczywiście Meach powinna przeprosić i powinno być jej głupio. Fake robi śliczne stylizacje i nikt nie ma prawa ich kopiować!!!

  OdpowiedzUsuń
 13. Świetna notka. :3
  Czekam na kolejne. :)

  OdpowiedzUsuń
 14. witam mam pytanie czy wasze plotki sa prawdziwe czy zmyslone bo wczesniej czytalam ze maja byc wyssane z palca.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Piszemy plotki i takie, i takie. Zazwyczaj plotki zmyślone otrzymują etykietę "wyssane z palca" (chociaż nie zawsze od razu). Ta konkretnie jest w 100% prawdziwa.

   Usuń
 15. No Meach ,Meach nie ładnie ! A artykuł zarąbisty ,dodawajcie więcej :) będę czekać xD

  OdpowiedzUsuń
 16. Czekam na kolejne notki :) Co do sprawy to nie ma co komentować, wszystko mówi samo za siebie.

  OdpowiedzUsuń
 17. lol, a co lepsze Meach zamawia jeszcze u Fake w gabinecie http://screenshooter.net/9391734/obnyacm

  OdpowiedzUsuń
 18. meach jest głupia.

  OdpowiedzUsuń

Prosimy kulturalne formułowanie swoich wypowiedzi. Nie chcemy, by Gossiper stawał się źródłem konfliktów. Nie namawiamy też do ujawniania swoich loginów, jeśli nie chcecie, ponieważ sami działamy anonimowo.